HAFIZA BİLGİLERİ NASIL TUTAR? - Lütfi Şahin ve Edebiyat
İnsanoğlu son yüzyıl içerisinde teknolojik olarak büyük gelişmeler göstermiştir. Bu teknolojik gelişmelerden bir tanesi de bilgisayarlar olmuştur. İnsanoğlu bir çok icadında canlıları taklit ettikleri gibi bilgisayar konusunda da insanları taklit etmiştir.
Bir bilgisayarın iç yapısı ele alındığında merkezde bir işlemci ve ona bağlı olan hafıza birimleri ile yardımcı üniteler yer almaktadır. İnsanların beyni de aynı sistem üzerine oturmuştur. Ortada merkezi bir işlemci ki kapasitesi daha tespit edilemedi, etrafında hafıza birimleri ve yardımcı ögeler.
İnsanların hafızaları nasıl işler? Bu yüzlerce yıl merak edilmiş, araştırılmış ve araştırılmaya devam edilmektedir. Ancak bulunan bulgulara göre hafıza denilen kısım bilgileri proteinler üzerine kodlamakta ve bilgiler bu şekilde muhafaza edilmektedir. Biz hangi bilgiyi beynimizde arıyorsak proteinler yoklanmakta ve beynin hizmetine sunulmaktadır.

Kategori: BİYOLOJİ SORULARI.
Etiketler: .

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
E-Mail:
Mesajınız:
Doğrulama: Güvenlik Kodu