HANGİ ÇEŞİT YAĞLAR SAĞLIKLIDIR? - Lütfi Şahin ve Edebiyat
İnsanlar sağlıklı olmak için bir çok şeye dikkat etmişler ve dikkat etmeye de devam etmektedirler. Sağlık ifadesi daha önceki yıllarda farklı şekillerde ele alınmış, bilimin gelişmesiyle her şey yerli yerine oturmuştur.
Daha az yemek, alkol kullanmamak, daha az stres gibi bir çok ifade sağlıklı yaşamın olmazsa olmazları arasına girmiştir. Günümüzde insanlar sağlıklı yaşam için uydukları kuralların bir tanesi olarakta yediklere yağlara dikkat etmeye özen göstermektedirler. Hangi yağlar sağlıklıdır? Hangi yağları yersek sağlığımız tehlike altına girmez? Bu konuda hepimiz araştırmalar yaptık ve yapmaya da özen devam ediyoruz. Bu konuda söyleyeceğim şeylerden bir tanesi yağın doğal olması sağlıklı yağ olması ile ilişkilendirilebilinir. Bunun yanı sıra yağın doymamış olması da yağın sağlıklı olduğunu göstermeye yeter. Kişinin yediği yağın doymamış olması demek yüksek kolesterolün önüne geçmek demektir. Aynı zamanda insanın şişmanlamasının önüne geçmek demektir. Bu nedenlerden dolayı doymamış yağ oranı yüksek olan balık yağı ve zeytinyağı gibi yağların tercih edilmesi önemlidir.
LÜTFİ ŞAHİN

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
E-Mail:
Mesajınız:
Doğrulama: Güvenlik Kodu
 

Bu Sayfa Şunlarla Da İlgili Olabilir

  • hangi yağlar daha sağliklidir (25/10/2016 8:56)