POLİMER ÜRÜNLER NELERDEN YAPILIR? - Lütfi Şahin ve Edebiyat
Günümüz dünyasında polimer ürünler günlük yaşantımızda olmazsa olmazlar arasına girmiştir. Kıyafetlerimizden tutunda ayakkabılarımıza varıncaya kadar bir çok ürün polimer yapı göstermektedir. Polimer ürün denilince yapay maddeleri aklımıza getirmeliyiz. Değişik kimyasal etkileşimler sonucunda bu polimer ürünler oluşturulmuştur. Bir çok polimer ürünün temelinde petrol vardır. Petrol yapı olarak değişikliğe uğratılmakta ve böylelikle polimer ürünler oluşturulmaktadır.
Plastik, lastik, naylon gibi maddeler petrol polimerlerine örnek olarak verebiliriz. Petrolün değişik reaksiyonlardan geçirilmesi sonucu bu polimer ürünler oluşturulmuştur.
Günlük yaşantımıza büyük bir hızla girmiş olsa da polimer ürünlerinin ne kadar sağlıklı olduğu düşünülmelidir. Teknolojik ürünler faydalı mı? Yoksa zararlı mı? Bunlar ayrı olarak ele alınabilir...

Kategori: KİMYA SORULARI.
Etiketler: .

İlgili Diğer İçerikler

  • POLİMER ÜRÜNLER NELERDEN YAPILIR?

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
E-Mail:
Mesajınız:
Doğrulama: Güvenlik Kodu
 

Bu Sayfa Şunlarla Da İlgili Olabilir

  • polimer zararlı mı (22/06/2015 15:01)