SİGARA HAFIZAYI GELİŞTİRİR Mİ? - Lütfi Şahin ve Edebiyat
İnsanlar güçlü bir zekaya ve hafızaya sahip olmak için yüzlerce yıldır düşünmüş ve araştırmalar yapmışlardır. İnsanoğlunun bu araştırmaları günümüzde de sürmektedir.
Güçlü bir hafıza demek başarıyı getirecektir. Bir çok insan hafıza geliştirme teknikleri ile hafızalarını geliştirmeye çalışmaktadır.
Son yıllarda yapılan araştırmalar göstermiştir ki beynin ph ı düştüğü zaman sinir hücreleri daha randımanlı çalışmaktadır. Sigara ise kanın ph miktarını ve dolaylı olarak sinir hücrelerinin ph miktarını düşürmektedir. Bu nedenden dolayı sigara insan hafızasını geliştirmektedir.
Ancak sizler aldanmayın sigaranın hafızayı geliştirdiğine. Sigara aynı zamanda sinir hücrelerinin ölmesine neden olmakta ve bu da beyinde geri dönülemez hasarlara neden olmaktadır. Birçoğunuz bilirsiniz; sinir hücreleri kendilerini yenilemezler ve öldükleri zaman yerine yenileri gelmez. Bu nedenden dolayı içtiğiniz her sigara ile ölen beyin hücreleri sizin ileriki yaşantınızda zayıf bir hafızaya ve zarar görmüş bir beyne sahip olmanıza neden olacaktır.
LÜTFİ ŞAHİN

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
E-Mail:
Mesajınız:
Doğrulama: Güvenlik Kodu